İş ve Şans Büyüsü

yorumsuz
163 kez okunmuştur.
İş ve Şans Büyüsü

Müslüman, dünya hayatında kendisine tayin olunan yazgısını tevekkülle, sabırla ve metanetle Allah’ın takdiri olduğunu bilerek yaşarsa, hem inancını yüceltmiş hem de kendi değerini arttırmış olur. Ancak; ne yazık ki yaşadığımız dünyada bir çoğumuz dürüst ve sağlam bir inanca sahip değil.

Kimse bir diğerinin başarısını, daha iyi yerlere gelmesini ve mutluluğunu kabullenemiyor. Bu düşüncelerden hareket ederek de en yakın arkadaşını, arkadaşını, ailesinden birini veya düşmanı olduğu düşündüğü kimseleri, BÜYÜ yaptırarak, ilerleyip kendinden daha iyi konuma gelmemesi emeliyle engelliyor. Toplumumuzda bu nasibi kapalılığı veya nasibi kesilmek olarak deyim ediliyor.

Kazanç kapısının bir anda kapanması, kazancın azalması, kendisine kısmet olan bir şeyin artık kısmet olmaması, tuttuğu dalın kuruması, gibi sonuçlar doğuruyor. Tanrı yarattığı kulunun nasibini kapatır mı? Bu düşünülemez. Ancak; bu gibi vaziyetler haset ve çekememezlik gibi düşüncelerle insanlara büyü veya benzeri etkilemeler aracılığıyla yapılıyor.

Bir önceki yazımız olan Büyü Bozmak başlıklı makalemizde büyü bozdurma, büyü bozma ve büyü bozmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Eylül 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın