Ayırma Büyüsü

İki kişiyi birbirinden ayırmak, sevgiliyi veya eşleri birbirinden ayırmak emeliyle yapılan büyülere Ayırma Büyüsü isimi verilir. Genelde iyi niyet taşımayan kişilerin eşleri ve sevgilileri bu yolla ayırdıkları bilinmektedir. Ailelerin dağılmasında tesirli bir güce sahip olan ayırma büyüsü ile bir çok aile farkında olmadan ayrılır ve boşanırlar. Elbette her ayrılan eş veya sevgililerin ayrılığı / boşanması büyüye bağlanamaz. Ancak; böylesi bir büyünün varlığını ve tesirini savsaklamamak gerekir. Ayırma büyüsünün tesiriyle birbirlerinden ayrılan eşlerin bir müddet sonra bu kararlarının yanlışlığı ve yaptıklarından pişman olduğu vaziyetlerin yaşanmaması için dikkate alınması gerektiği bilinmelidir.

Ayırma büyüsü, onamayan bir çalışma olmasına karşın, haklı nedenlerin olduğu vaziyetlerde yok değildir. Ancak, burada hareket edilen yol büyüleme değildir. Eşlerden birinin başka bir kadın veya erkekle olan ilişkisinin devamı halinde ailenin dağılması ve boşanma ihtimalinin varlığı gibi vaziyetlerde bu tehlikenin önlenmesi emeliyle yapılan vefklerden destek alınır. Aralarında nikah olan eşlerde nikah bağından hareket edilerek Esma-ûl Hüsnalar, Ayetler ve dualarla yapılan ayırma vefkleri kullanılır. Ayırma vefkinden alınacak destekle eşin beraber olduğu kişiden ayrılıp soğuması ve yine eşine dönmesi amaçlanır.

Erkeğin başka bir kadınla ilişkisi olduğu vaziyetlerde, bu kadından ayrılması emeliyle yapılan büyülerdir. Bu büyü aldatılmış olan veya evli erkeklerin başka bir kadınla birlikte olması hallerinde seçenek edilir. Bir kişiyi kadından ayırma büyüsü haklı ve iyi niyete dayanırsa vefklerle yapılmalıdır. Temel emel ilişkiyi savunmak olmalıdır.

Evli veya ilişkisi olan kadını seven ve onda gözü olan bir erkeğin, sevdiği kadının eşinden / beraberliğinden ayrılması için yaptırdığı ayırma büyüsü çeşididir. Ekseriyetle erkeğin, bayan tarafından reddedilmiş olması veya değişik nedenlerle eşinden ayrılamadığı vaziyetlerinde tercih edilir. Erkekten ayırma büyüsü, bir kadının kabul edilmeyen bir ilişkisinin olduğu vaziyetlerde da seçenek edilir. Yapılış emeline göre farklılık gösterir.

Birbirini seven kişilerin arasında tartışma, gerginlik ve soğukluk oluşturup aralarını bozarak ayrılmaları emeliyle yapılır. Sevenleri ayırma büyüsü, birbirlerini seven çiftleri çekemeyen, kıskanan, onda gözü olan kişiler tarafından yapılabileceği gibi bu çiftlerin aile yakınları tarafından da yapılabilir. Bu büyü sonrası birbirini seven kişiler manasız uzaklaşmalar sonrası birbirinden soğur ve ayrılır.

Birbirini seven, aralarında arkadaşlık bulunan veya yakın olmaları istenmeyen kişilerin birbiriyle alakasını kesmek ve tamamiyle ayrılmaları için yapılan büyülere Birbirinden ayırma büyüsü denir. Burada emel iki türlü olabilir. Sevdiğiniz kişinin rastgele biriyle olan beraberliğinin o kişiye zarar vereceğini düşünerek o kişiyi bu tehlikeden kurtarma emeliyle yapılabileceği gibi tamamiyle çekememezlik, kıskançlık ve nefret emeliyle da yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Bağlama Büyüsü başlıklı makalemizde bağlama büyüsü ve bağlama büyüsü nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir