Büyü Bozma

Büyü hasebiyle cinlerin tesirine girmiş kişi konusunda olarak, ilk önce onu kaydı altına alan Cin‘in kimliği ve vaziyeti belirler. Sonra Cin‘e o kimseyi serbest bırakması için buyruk verilir. Ancak; Cin’in bu buyruğu kabul edip etmeyeceği kuşkuludur.

Bu bakımdan; Büyü bozma işine, okuma metoduyla o cinin yapısına tesir edecek, onu yaralayacak ölçüde dualar edilerek başlanır. Bu vaziyette cin için iki yol vardır; ya duaya devam eden kişiyi tesiri altına alarak kendine bağımlı hale getirmek veyahut buyruklarına boyun eğmek.

Bunun dışında 3.cü bir yol daha vardır ki, o da Cin’in can vermesidir. Buna da “CİN YAKMAK” denir. Başka bir deyişle cin elini kişiden çekmediği takdirde yanmakla başka bir deyişle can vermekle yüz yüze kalır. Bazen de cinin ailesinden diğer bir cin işe el atar ki, böylelikle iki-üç cinin yanmasına kadar iş uzar.

Bugün iç sıkıntıları, boğulurcasına haller, çeşitli şeyler görme veya duyma olayları, bilhassa kadınlarda görülen sık yıkanma halleri ve bunlara benzer çeşitli vaziyetler büyük oranda cinlerden kaynaklanmaktadır. Ancak bu vaziyet daha tıbbî olarak belirleyemediği için uyuşturucu ilaçlarla yapılan rehabilitasyonlar bir netice vermemektedir.

Büyünün bozulmasında tartışmasız en iyi yol dua’dır. Ancak; dua’yı yapan kişinin de bu içsel etkiyi oluşturacak derecede donanımlı olması gerekir. Kulluk görev ve Kur’an-ı Kerim’e ihtiyacı olduğu vakitlerde müracaat eden kişilerden tesirli analiz eder beklemek doğru olmaz.

Büyü sûfli Cinlerin görevlendirilmesiyle de yapılır, bu sûfli cinler görevinden alınmadıkca tamamiyle çözüm alınamaz. Sufli cinlerin görevlerinden alınması ise Ulvi cinlerin yardım ve desteğiyle yapılabilir. Bu çalışmalar, uzman kişilerce yapılmadığı vakit Allah esirgesin daha da zarar verici noktalara gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Canbar Büyüsü başlıklı makalemizde canbar büyüsü, canbar büyüsü nasıl yapılır ve canbar büyüsü nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir