Büyü Bozmak

Büyünün nasıl bozulduğunu veya büyünün bozulması için uzman bir kişinin desteğinin alınma ihtiyacının nereden doğduğunu anlayabilmek için evvela büyü kavramı ile ilgili bilgi sahibi olmak gereklidir.

Büyü kavramının izah etmesi ve büyünün nasıl tesir ettiğine yönelik bilgi istendiğinde, ilahiyat, parapsikoloji, doğa ötesi uzmanlar birbirleriyle çelişen izahlarda bulunurlar. Zati büyü hakkında tamamiyle kulaktan dolma bilgilere sahip olan toplum, kendisini tatmin edecek yeterli izahları bulamayınca da bu karmaşık büyü ve cinler konusundan olası olduğunca uzak durma ihtiyacı hisseder.

Elbette herkesin büyü, cinler ve büyü bozmak ile ilgili uzmanlaşması beklenemez. Ancak, yeterli ön bilgiye sahip olunmadığı takdirde her söylenene saygı gösterme vaziyeti mevzubahis olur ki, işte bu vaziyet son derece kötüye kullanılan ve insanları mağdur eden sonuçlar doğurur.

Bir önceki yazımız olan Merak Edilenler başlıklı makalemizde bilmek istedikleriniz, büyüler hakkında ve merak edilenler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir