Spiritualizm

Ektoplazma Nedir? Paranormal Medyumluk Belirtileri

Ektoplazma hipnoz gibi yöntemler ile trans haline girmeyi başarmış medyumların vücutlarının çeşitli bölgelerinden çıktığı, havada yayıldığı, bazı durumlarda ise gözle görülebilir bir şekil aldığı iddia edilen süptil maddelere denilmektedir.

Paranormal durumlar normalin tam tersi, normal olarak görülenin dışı anlamındadır. Farklı psişik güçler, sınır ötesi olayların tanımlanması ve anlamlandırılması aşamalarında kullanılan bir terimdir.

Paranormal medyumluk normal ötesi hislerin ve davranışların gerçeğe dönüşmesidir. Psişik yeteneklere sahip, parapsikiloji alanı içerisinde telepati uygulaması, durugörü yeteneği gibi farklı meziyetlere sahip medyumlar anlamına gelmektedir.

Ektoplazma Nedir?

Ektoplazma terimi ilk olarak 1913 tarihinde Nobel Fizyoloji-Tıp Ödülü’nü almış olan Fransız Fizyoloj Charles Richet tarafından kullanılmıştır. Yunancadaki “dışında” terimi özelinde kullanılan “ektos” ve “yaratılmış” anlamında kullanılan “plasma” sözcüklerinden türemiştir. 

Ektoplazma hakkında tam olarak resmi, cinsi, benzerlik gösterdiği olgular kapsamında net açıklamalar bulunmasa da uzun yıllar üzerine yapılan araştırmalar ve farklı deney uygulamaları sayesinde üzerine net sayılabilecek bulguları söylemek mümkün hale gelmiştir.

Ektoplazma insan gözüyle beyaz, kurşuni, kirli beyaz renklerinde görülebilmektedir. Kimi zaman bir duman, veya buhar gibi bazen ise macunsu bir kıvamda görülebileceği söylenmektedir.

Metapsişikçi hekim Dr. Gustave Geley ektoplazma hakkında organik hale getirilmiş bir cevher bulgusunu ortaya çıkartmıştır.

Paranormal Medyumluk Belirtileri Nelerdir?

Medyumluk farklı boyutlarda farklı yöntemler ile insanlara yardımcı olmaktır. Ruhani varlıklar ile iletişime geçebilmek, güçlü hisler ile gelecek tasvirlerinde bulunmak, gizli ilim öğretilerine sahip olmak, manevi yöntem uygulamalarında bu öğretiler ile çalışmalar meydana getirmek medyumların alanlarındandır.

Medyumlar küçüklük yaşlarından itibaren kendilerindeki farklı gelişimleri anlamaları ile bu alan içerisine girmektedirler. 

Öncelikle ruhsal olarak farklı boyutlar ile irtibata geçebileceğinin farkına varılması ilk belirtiler arasında yer almaktadır.

Güçlü ve tutarlı gelecek tasvirleri ile birlikte güçlü öngürü yetenekleri de medyumların sahip oldukları becerilerdendir.

Çare Bu Yazıda Olabilir!  Medyumluk Belirtileri ve Özellikleri Nelerdir?

Paranormal medyumlar normal medyumlardan daha keskin özelliklere sahiptirler. Durugörü yetenekleri, ruhani varlıklar ile güçlü iletişimleri, daha keskin ve net işlemleri, gizli ilimlerin içerisindeki uygulamalar dahilinde daha tehlikeli işlemleri ortaya koymaları ve bu uygulamalarda ruhani güçlerden destek almaları, farklı boyutlar arasında var olabilmeleri paranormal medyumları normal medyumlardan ayırmaktadır.

Paranormal Medyumların sahip oldukları belirtiler aşağıda sıralanmıştır;

  1. Psişik güçler
  2. Ruhani varlıklar ile kolay iletişim kurma
  3. Telekinezi uygulamaları
  4. Kinetik güçlere sahip olmak
  5. Durugörü yeteneği

Medyum Mesih

Medyum Mesih Hoca, Irak / Kerbela doğumludur. Gizli ilimler ile uğraşı aileden gelir ve asırlardır Kerbala'nın Eyn et-Timur eyaletinde tanınan bir aile olarak yaşamını sürdürmekteydi. 2008 Kerbela saldırısından sonra ailece Mersin'e taşındı. Medyum Mesih Hocamız buna istinaden artık manevi çözümlerini Türkiye'ye sunmaktadır ve Türkçe bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu