İkna Büyüsü

İkna Etme Büyüsü, rastgele bir konuda verilen karara itiraz eden, mesafeli duran, kararın gerçekleşmesini erteleyen kişilerin verilen bu kararı kabullenmesini ve onaylamasını sağlar. Ancak, burada verilen karar pozitif bir karar olmalıdır. Başka bir ifadeyle, karara itiraz eden kişinin kendince iddia ettiği sebeplerin yetersiz ve manasız olması gerekir. İkna etme çalışmalarının en doğrusu vefkle yapılan ve kişinin istemine müdahale edilmeden, büyü tesiri olmadan yapılan çalışmalardır. İkna etmek için kişinin karara itirazıyla alakalı kafasında oluşturduğu engeller, önyargılar, kaygılar, korkular, duyumların tesirinden kurtulmasını sağlamak emeliyle vefkin tesirinden yararlanılır.

Sevgililik dönemi sonrası gençlerin ilişkisi bir müddet sonra evlilik kararına dönüştüğünde aileler evliliğe müsaade etmeyerek mani olabilirler. Bu bir çok gerekçeyle olabilir. Mezhep farklılıkları, yaş meseleleri, izdivaç etme vaktin erken olduğu düşüncesi, ailenin başka bir kişiyi düşünüyor olması, parasal veyahut hayat tarzı sebebiyle yaşanan meseleler, akrabalık ilişkileri, erkeklerde askerlik, çiftlerin önceden yaşadığı talihsiz evlilikler gibi bir çok neden gösterilerek aileler evliliğe şiddetle itiraz ederler. Hem de bu itiraz öyle bir hal alır ki, evlatlıktan ret etme noktasına kadar geldiği görülmüştür.

Bu gibi sebepler öne sürülerek evliliği kabullenmeyen ön yargılı olan aile bireylerinin (Anne – Baba – Kardeş – Akraba) ilişkiye pozitif yaklaşmaları ve kendi istemleriyle birbirini seven gençlerin evliliğine müsaade etmeleri ikna etme büyüsü ile sağlanabilir. Ailenin evlilikle alakalı itirazlarına kapı aralayan tüm korkular, kaygılar, toplumsal tedirginlikler, kuru inatlar ortadan kaldırılır ve evliliğe ikna olmaları sağlanır. Aileyi evliliğe ikna etme başarılı sonuçlar verir.

Sevgililerden birinin evlilikten uzak durması, konu açıldığında konuyu kapatması veya hiç evlilik düşünmediği vaziyetlerde aitin evlilik kararıyla sonuçlanmasını sağlayan bir yoldur. Bu çalışma bilhassa erkeklerin hiç evlilik tasarıları yapmadan aitin devamından yana olmaları vaziyetinde seçenek edilir. Erkek ya daha evvelce talihsiz bir evlilik geçirmiştir ya da evliliğin mesuliyet ve bağlılığından uzak durma düşüncesinde olabilir.

Evlilik hazırlığı ve tasarılarının ekonomik yük getireceği düşüncesi, maddi olarak kendini hazırlama uydurma sebebiyle erkeğin evliliği daimi ertelediği görülebilir. Hem de ailenin bu evliliğe onaylamayacağını bildiği için bu kararın gündeme gelmesine dahi cesaret edemeyebilir. Oysa ki, kız için bu vaziyet hayallerinin yıkılması, emeklerin boşa gitmesi korkusuyla kaygılı bir bekleyişe dönüşür. Diğer taraftan da aile baskısı ve aitin uzaması hasebiyle içinden çıkılamaz bir hâl alabilir.

Sevgiliyi evliliğe ikna etme çalışmaları bu korku, cesaretsizlik, umursamazlık, kaygı ve tereddütlerin erkek üzerindeki tesirlerinin hiç bir negatif tesir yaratmadan ortadan kaldırılması hasebiyle fazlaca seçenek edilir.

Bir önceki yazımız olan Kaşık Büyüsü başlıklı makalemizde kaşık büyüsü ve kaşık büyüsü nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir