Büyüler

Muska Nedir?

İnsan hayatında gözle görülür elle tutulan objeler ve nesneler elbette ki önemlidir. Bununla beraber bir de hayatım görünmeyen yönü vardır. Özellikle maneviyatı yüksek ve inancı yeterli olan insanların, bu konuda çok önemli bir inanca sahip olduğunu söyleyebiliriz. Nazar, büyü ve iman esaslarının bulunduğu bir başka boyutta, insan hayatını direkt olarak etkileyen unsurlar bulunduğunu asla inkâr edemeyiz.

Bu gibi durumlarda özellikle nazar kötülük ve büyüden korunmak için muska kullanıldığı bilinmektedir. Peki, muska nedir bunu tam olarak biliyor muyuz?

Genellikle ayet ve dualarla birlikte hazırlanmış olan üçgen şeklindeki deri paket içerisinde bulunan kâğıt, güzelce katlanır ve bir kolye şeklinde boyuna asılır. Arapça yazılarla birlikte içeriye oldukça zengin olan bu unsur insanları kötülükten korur ve inançlı insanlar için gerçekten önemli bir manevi yönü destekler. Genellikle üçgen biçiminde katlanan bu unsurla birlikte pek çok insanın bunu boynunda taşıdığını görebiliriz. Neredeyse hayatımızın bir parçası olmuştur ve pek çok yerde kullanılmak suretiyle insanlara bir şekilde fikir vermiş ve öncü olmuştur.

Hastalıkları, kötülükleri ve nazarı uzaklaştırmak için boyna asılan tılsım olarak tarif edilebilir. Muska genellikle olası bir hastalıktan korunmak ve duaları okumak ve yazıp katlamak suretiyle boyna asılan veya üstte taşınan bir malzemedir.

Muska Nerelerde Kullanılır?

Muska nedir sorusunun cevabını aldıktan sonra bir de nerelerde kullanılır diye bakmak gerekir.  Bunları görmek gerçekten önemli. Daha önce de belirttiğimiz gibi bir büyü ihtimali veya nazar gibi ihtimalleri göz önünde bulundurulduğu zaman, muska ve koruma etkisi burada önemli bir görevi üstlenmeye devam etmektedir. Hastalıklardan koruduğu bilinen bu unsur pek çok insanın umut bağladığı veya kullandığı bir unsur olarak da dikkat çekmektedir.

Çare Bu Yazıda Olabilir!  Kaşık Büyüsü

Muskanın çeşitli amaçları ve çeşitli yöntemleri ve farklı uygulama metotları vardır. Özellikle insanlara zarar vermek amacı ile yapılan muskalar insanları manevi olarak rahatlatmak yerine birtakım sıkıntılar yaşatabilmektedir. Papaz duası ile hazırlanan muskalar buna örnektir.

İyi niyetli yazılanlar ise insanları manevi olarak rahatlatmakta ve kötülüklerden korumaktadır. Yazılan duanın anlaşılır olması ve resim ve işaretler kullanılmaması gerekmektedir. Bunun içinde işinde uzman bir kişi tarafından doğru ve anlaşılır olarak yazılması gerekmektedir.

Muska, hastalık, nazar, kısmet açmak, rızık için, büyülerden korunmak, büyü bozma gibi birçok farklı amaç için yazılabilmektedir. Genellikle güzel ve hayırlı işler için kullanılsa da kötü amaçlar için yazılanları da bulunmaktadır. Toplumumuzda çok fazla kabul gördüğü için birçok kişi ya üzerinde taşımak ya da evinde bulundurmak amacı ile muska yazdırmaktadır.

Peki çoğunlukla üçgen biçiminde katlanarak hazırlanan bu uygulamanın dini açıdan sakıncası var mıdır? Kötülüklerden uzak durmak adına yazılan muskaların dini açıdan da bir sakıncası bulunmamaktadır. Şifâ veren, bazı hastalıkları kötülükleri uzak tutan muska aynı diğer dini uygulamalar gibi sakıncası olmadığı kabul edilen bir yöntemdir.

islâm dini açısından herhangi bir sakıncası yoktur. Ama son derece önemli olan konulara dikkat edilmelidir: Resim ve işâretler kullanılmayacak, manası bilinmeyen bir takım bilgiler ya da tılsımlı kabul edilen sözcükler yazılmayacak.

Muska, bazı hastalıklardan, nazardan ve kötülüklerden korunmak amacı ile surelerin, duaların ve ayetlerin yazılı olduğu üçgen şeklinde olan ve insanların manevi olarak yanlarında taşıdıkları yazılı kağıttır. İnsanlar üzerlerinde muska taşıdıklarında kendilerini huzurlu hissetmektedirler.

Muskanın dini açıdan da bir sakıncası yoktur. Bir kağıt üzerine yazılan ayet ve dualar katlanır ve daha sonra deri ya da metal ile kaplanarak kolye olarak ya da bir iğne ile kişilerin üzerine takılarak taşınmaktadır. Eski dönemlerden beri insanları koruyan ve huzur veren bu yöntem günümüzde de çok fazla tercih edilmektedir.

Çare Bu Yazıda Olabilir!  Soğutma Büyüsü Nedir? Etkileri ve Belirtileri

Muska Nasıl Yapılır?

Muska nedir ve nasıl yapılır dediğimizde, günümüzde bunun canlı örneklerini görmemiz mümkündür. Öncelikli olarak bir kâğıda yazılan ayet ve dualarla birlikte bu kâğıdın üçgen şeklinde katlanması bu işin ilk aşaması olarak dikkat çekmektedir. Genellikle deri ve metal kaplamalarla birlikte bir kolye gibi iplik, insanların bunu boynunda taşıması için gerçekten önemli bir fırsat ortaya koymak durumundadır. Zararlı etkenlerden insanları koruduğu bilinen ve aynı zamanda manevi olarak insanları rahatlatan bu unsur, yıllardan beri kullanılmaya devam etmektedir.

Bu konuda karşımıza çıkan tüm cevaplar en azından bu unsur hakkında bize gerekli bilgiyi vermek durumundadır. Allah tarafından yaratılmış çok sayıda âlem olmakla birlikte bunun sayısını yine Allah bilir. Biz yine de görünen yüzü görünmeyen bildiğimiz âlemler ile birlikte karşımıza sorunları bertaraf etmek için iman unsurlarını asıl almak durumundayız. Yeterli bilgi ve alt yapıya sahip olan hocaların da yardımıyla birlikte çoğu zaman büyü ve diğer sorunları bertaraf etmek için bu yöntemin kullanıldığı bilinmektedir.

Bazı insanlar buna bir hurafe gibi yaklaşsa da pek çok insanın bu konuda inancı gerçekten oldukça etkileyici bir sonuç ortaya koymuştur. Eğer bu gibi durumlarda uzman bir kişiden yardım almak istiyorsanız, öncelikli olarak doğru araştırmayı yapmalı ve örnekleriyle birlikte fayda sağlamış bir yöntemi denemelisiniz.

Çeşitli sıkıntılardan kurtulmak, insanlara manevi anlamda rahatlatmak ve kötülüklerden korunmak amacı ile kullanılan muskalar dini bilgisi yüksek olan kişiler tarafından hazırlanmalıdır. Çünkü yazılar Kur’an dan alınan ayet ve dualardan oluşmaktadır. Yazılar Arapça olarak yazılmaktadır. Dini konularda bilgi sahibi olmayan ve Arapça yazamayan kişilerin muska yazmalarına imkan yoktur.

Hastalıkların şifa bulması, büyülerden korunmak, nazardan ve cinlerden korunmak amacı ile yazılmaktadır. İnsanların manevi huzur bulmalarını sağlamaktadır. İnsanları rahatlatan ve kötülüklerden koruduğuna inanılan muskaların kimseye bir zararı yoktur.

Çare Bu Yazıda Olabilir!  Hüddam İlmi

Önemli olan muskaların havas ilmine hakim olan ve Arapça bilen ve yazan kişiler tarafından hazırlanmasıdır. Yazılan sure ve ayetler dualardan olmalı, manası bilinmeyen harf, isim ve işaretler kullanılmamalıdır.

Hangi duanın ve ayetin hangi durumlarda fayda sağlayacağını konunun uzmanları bilmektedir. Herkese yazdırılmaz. Havas, hüddam ve vefk konularına hakim olan kişiler tarafından doğru bir şekilde yazılmalıdır.

Büyülerden korunmak için farklı, nazardan korunmak için farklı muska yazılması gerekir. Bazı kişiler muska taşımayı hurafe olarak kabul etseler de insanların inanması farklı sonuçları ortaya koymuştur.

Kötü amaçlar için yapılan muskalar da bulunmaktadır. Muska bozdurmak için uzman bir medyumdan yardım almak önemlidir. İnsanlar kendi kendilerine muskalardan kurtulmanın yollarını aramaktadırlar.

Fakat istenmeyen durumlar ile karşılanabilir. Bu nedenle muska bozma işini işinin ehli kabiliyetli kişilere bırakmak en doğrusu.

Evde Muska Buldum Ne Yapmalıyım

Bunun dışında: “Evimde muska buldum; ne yapmalıyım” diyorsanız hemen ivedi bir şekilde iletişim sayfamdan geç olmadan bana ulaşın!

Medyum Mesih

Medyum Mesih Hoca, Irak / Kerbela doğumludur. Gizli ilimler ile uğraşı aileden gelir ve asırlardır Kerbala'nın Eyn et-Timur eyaletinde tanınan bir aile olarak yaşamını sürdürmekteydi. 2008 Kerbela saldırısından sonra ailece Mersin'e taşındı. Medyum Mesih Hocamız buna istinaden artık manevi çözümlerini Türkiye'ye sunmaktadır ve Türkçe bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu