Papaz Büyüsü

Papaz Büyüsü, kişinin istemine direk müdahale ederek, istem dışı hareket ve düşüncelerin gerçekleşmesini sağlayan ve yapılan kişiye çok kısa müddet içerisinde tesir ederek, istenilen neticesi veren tüm vakitlerin en tesirli büyü metodudur. Bu açıdan değerlendirildiğinde, kara büyü grubunun tüm özelliklerini kapsar ve kişinin hem tinsel hem de düşünsel yapısını bozabilecek bir tesire sahip olduğu için insanı çok kuvvetli bir şekilde tesiri altına alarak, yapılış emeline eriştirir.

Papaz Büyüsü, tüm büyülerde olduğu gibi orta çağ – pagan inanış kültüründen ortaya çıkmıştır. Bu yüzden, Hristiyanlıkla uzaktan yakından alakası yoktur. Hiç bir Hristiyan din adamı papaz büyüsü yapmaz.

Toplum büyücüye değil, büyüye isim takar. Bu yüzden, büyü yapılırken kullanılan materyaller ve büyü esnasında kullanılan ifadeler büyünün adlandırılmasında asal teşkil eder.(Örn. Domuz yağı Büyüsü, Yarasa Kanı Büyüsü, Saç Büyüsü…) Büyü yapılırken anlaşılmayan, duyulmayan sözler ve ifadeler varsa o vakit büyüyü yapan kişinin kimliği veya kullandığı dil ön tasarıya çıkar.(Örn. Vodoo Büyüsü, Buda Büyüsü…)

Bu bakış açısından değerlendirdiğimizde papaz büyüsü ismi, İbranice sözler ve Süryani abecesi kullanılması sebebiyle bu ismi almıştır. Başka bir deyişle Papazlar tarafından yapılmazlar. Gerçekte, Hristiyan din adamları da bu tür uygulamalara şiddetle karşı dururlar. Papaz büyüleri bir çok emel için yapılabilir. Bu noktada dile getirilebilir ki, insanın içerisinde olduğu her konuya papaz büyüsü yapılabilir. Ağırlıklı olarak, yaşadığımız toplumda en sık görülen, karşı cins üzerine yapılan papaz büyüleridir.

Erkek veya kadının tam bir ihtiras ile kendine bağlanmasını, karşı cinse konusunda başkasını gözü görmemesi, o olmadan yapamaması emeliyle yapılır. Kişi büyünün tesiriyle sanki büyü yapanın kumandasına girer ve istediği gibi yönetebilecek hale gelir.

Sevdiği kişinin de aynı hislere sahip olması, kendine hesapsızca aşık olması ve büyü yapan kişi ondan ayrılmadıkça netlikle ayrılmaması için yapılır. Büyünün etkisine giren kişi kendindeki bu hisleri yadırgamaz ve her şey normal görünür.

Ayrılan sevgili veya giden karı – koca’dan birinin ayrılma kararından vazgeçmesi ve geri dönmesi için yapılır. Ayrılma nedenini önceden haklı bir gerekçeye dayandıran kişi, büyünün etkisiyle bu kararının yanlış olduğunu düşünmeye başlar, bir süre sonra hata yaptığını düşünerek yine beraber olma kararı alır.

Her şey yolunda devam ederken, ani ve sebepsiz bir şekilde kişi birlikte olduğu eş veya sevgilisinden ayrılma kararı alır. Büyünün etkisiyle, artık bu birlikteliği devam ettiremez hale gelir ve bir daha geri dönmeme kararıyla tamamiyle uzaklaşır, soğur ve terk eder. Eşler, sevgililer arasında olduğu kadar aile bağlarının kopartılması amacıyla da sık sık yapıldığı bilinmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sabun Büyüsü başlıklı makalemizde sabun büyüsü ve sabun büyüsü nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir