Spiritualizm

Telekinezi Nedir? Telekinetik Güç Nasıl Geliştirilir?

Metafizik evrenin önemli bir alanıdır. Kinezi’de metafizik alanında önemlidir. Metafizik sayesinde doğaüstü olayların gerçekleşmesini sağlamak kinezi demektir. 

Gerçekleşmesi imkansız veya zor görülen olayların farklı bir boyut sayesinde gerçekleştirilmesi de kinezi’nin tanımıdır.

Birçok farklı boyutta istenileni gerçek kılma, imkansız görüneni düşünce gibi birçok güç ile elde etmek kinezi’nin önemli yararlarından sayılmaktadır. Evrenin bütününde kolay görülmeyen, değiştirilemeyecek olarak tanımlanan olguların, olayların, varlıkların kinezi ile istenilene çevrilmesi insanların işine yarayan, tatmin sağlayan yararlarındandır.

Evren bir bütündür ve bu bütün yaratılmış bir gerçeklik ile ilerlemektedir. Bu bütünü insan kendi çıkarları ve istekleri doğrultusunda yönlendirmek istemesi sakıncalı ve tehlikeli olarak görülmektedir. Bu temel sebep doğrultusunda kinezi’nin zararlarını da konuşmak mümkündür. 

Kinezi birçok farklı olguya hükmetmeyi sağlamasından dolayı farklı alanlar dahilinde çeşitlendirilmiştir. Kinezi’nin çeşitleri şunlardır;

 1. Telekinezi 
 2. Biyokinezi
 3. Terrakinezi
 4. Sonokozi
 5. Nekrokinezi
 6. Aerokinezi
 7. Umbrakinezi
 8. Gyrokinezi
 9. Psikokinezi
 10. Lunarkinezi

Telekinezi Nedir?

Telekinezi, Kinezi çeşitlerinden en çok bilinen ve kullanılan alandır. Düşünce gücü ile bir cismin, olgunun hareketinin sağlanması anlamına gelmektedir. Düşünceler güçlüdür fakat Telekinezi ile bu güç kanıtlı hale gelmektedir. İstenileni istenilen şekilde yönlendirmek anlamındaki bu Kinezi çeşidi farklı birçok amaç ile kullanılabilmektedir. Ağırlığı fark etmeksizin birçok cismin hareketini sağlayabilir, kendi insani gücünüz ile gerçekleştiremediğiniz bir eylemin gerçekleşmesini Telekinezi ile sağlayabilirsiniz.

Telekinezik Güçler Nasıl Geliştirilir?

Telekinezi düşünce gücü anlamındadır fakat herkes düşünebilir ama herkes düşüncesini yönlendirmeyi bilmez. Telekinezik güçlerin varlığının kesin olarak kanıtlanmış bir anlama yöntemi, tanı bulguları olmasa da ruhani anlamda hissedilen farklılık, duyguların güçleri kapsamında hissedilenler anlamanın bir yolu olabilmektedir.

Telekinezik güçleri kazanmak, hissedilen bu güçleri eğitmek daha da güçlendirmek, bir disiplin içerisinde yönlendirmek adına yapılabilecek bazı durumlar bulunmaktadır. Bunlardan en sık tercih edileni meditasyon yapmaktır.

Çare Bu Yazıda Olabilir!  Ektoplazma Nedir? Paranormal Medyumluk Belirtileri

Meditasyon zihnin dinlenmesi, düşüncelerin durgunlaşması ve yönlendirilmesini sağlamaktadır. Bu yöntem uygulaması ile telekinezi açısından güçlenmek mümkündür.

Telekinezik güçlerin kanazılması için neler yapmak gerektiği aşağıda listelenmiştir;

 1. Zihni odaklamak, düşünsel disiplini geliştirmek ve konsantre olmak
 2. Bir nesne üzerinden alıştırmalar yaparak gelişmek
 3. Telekinezik egzersizler ve alıştırmalar ile düşüncelerin güçlerinin üzerine düşmek. Psi çark gibi bilinen uygulamalar ile alıştırmalar yapmak

Telekinezinin Yararları ve Zararları Nelerdir?

Telekinezinin Yararları Aşağıda Listelenmiştir;

 •  Kontrol sahibi olmak.
 • İstenilene istenilen şekilde müdahale etmek.
 • Güçlü zihin egzersizi yapmak.

Telekinezinin Zararları Aşağıda Listelenmiştir;

 • Yoğun baş ağrısına sebep olabilmektedir.
 • Fiziksel olarak fark edilebilir, enerji yükselmesinden kaynaklı olarak voltaj düşmeleri, ampul arızaları yaşanabilir.
 • Durugörü yeteneğini ortaya çıkarabilir. 

 

Telekinezi Çeşitleri Nelerdir?

Telekinezi 4 ana sınıfa ayrılır. Telekinezinin 4 ana çeşidi aşağıda sıralanmıştır;

1: Sonokinezi

Beyin gücü ile ses dalgaları oluşturmaktır. Herhangi bir ses çıkarmadan yalnızca beyin dalgaları sayesinde kontrol sahibi olunmasını sağlamaktadır.

2: Termokinezi

Termokinezi beyin gücü ile bir cismin, bir maddenin ısınabilmesini sağlamaktadır.

3:CryoKinezi

CryKinezi ise zihin gücünün kontrolünün sağlanması ile bir cismin soğumasını gerçekleştirmektir.

4: Fotokinezi

Zihnin bütün gücünü kullanarak ışığın kontrolünü ele geçirmek, istenilen şekilde ona hükmetmek ve yönlendirmektir.

5: Biyokinezi

İnsanın psişik güçlere sahip olması ile birlikte kendi vücudunda değişimler meydana gelmesini sağlamaktır. Kendi DNA diziliminde değişimler meydana getirilmektedir. 

Telekinezi Güçlerine Nasıl Sahip Olabilirim?

Kinetik güçlere sahip olabilmek için önemli ilk adım ona inanmaktır. Bu gücün getirilerini kabullenmek ve onu kişinin yaşamına çekmesine olumlu bakmak onu kazanmanın ilk adımı olacaktır. 

Güçlerinize odaklanmak açısından sizi rahatsız edecek, odağınızı bozacak her türlü durumdan kurtulmak, bedensel ihtiyaçların odağı bozmasını engellemek de önemlidir. 

Kinetik güçlere sahip olmak onu geliştirmek açısından ruhun yeterli doyumu almasını sağlamak, ruhu ve düşünceleri her gün verimli olgular ile beslemek zamanı boşa harcamak yerine verimli aktiviteler ve araştırmalar ile dolu geçirmek önemli bulgulardandır.

Çare Bu Yazıda Olabilir!  Medyum Nedir?

Kinetik güçlere sahip olmak adına farklı eğitimler alınarak da destek sağlanabilir. Aktif olarak telekinezi gibi alanlar dahilinde çalışmalar yapan, araştırmalar gerçekleştirilen kişiler araştırılarak kendilerinden gerekli eğitimler alınabilir.

Aynı zamanda bu alan dahilinde yazılmış birçok makale, tez ve araştırma dosyaları da bulunmaktadır. Bu kaynaklar referans alınarak da araştırmalar gerçekleştirilebilir, eğitimler alınabilir. 

Rus psişik Nina Kulagina, İsrail kökenli psişik Uri Geller gibi isimler bu alan dahilinde takip edilebilir, çalışmaları referans alınabilir.  

Medyum Mesih

Medyum Mesih Hoca, Irak / Kerbela doğumludur. Gizli ilimler ile uğraşı aileden gelir ve asırlardır Kerbala'nın Eyn et-Timur eyaletinde tanınan bir aile olarak yaşamını sürdürmekteydi. 2008 Kerbela saldırısından sonra ailece Mersin'e taşındı. Medyum Mesih Hocamız buna istinaden artık manevi çözümlerini Türkiye'ye sunmaktadır ve Türkçe bilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu